Resmi olarak Avrupa'nın en yenilikçi güvenli teknolojisi olarak tanınmıştır

EuroNCAP Avrupa'nın lider bağımsız güvenlik kuruluşudur. Kuruluş, Avrupa'da piyasaya sunulan her aracı titizlikle test ederek değerlendirmekte, her araç için bir ile beş yıldız arasında bir puan belirlemektedir. Beş yıldız, bir aracın alabileceği en yüksek puandır.

Focus, B-MAX ve Fiesta dâhil olmak üzere Ford araçlarının düzenli olarak kazandığı 5 yıldızlı Euro NCAP ödülleri, güvenliğe verdiğimiz önemin en güzel kanıtıdır.

Ancak daha yüksek bir derece daha vardır. Ford teknolojileri, bu üstün standarda tüm diğer üreticilerden daha çok ulaşmıştır.

İnovasyon Ödülleri

Euro NCAP'in yıldızlı ödül sistemi çarpışma güvenliğine odaklanırken, aynı kuruluşun Advanced ödülü yalnız en yenilikçi özelliklere sahip sakınma, çarpışma ve çarpışma sonrası teknolojileri belirlemektedir.

Bu, son derece bağlayıcı bir değerlendirme ve analiz sürecidir. Bunun için toplamda yedi Euro NCAP Advanced ödülünü kazanmış olmanın gururunu yaşıyoruz.

Daha da önemlisi, Ford aracınızı kullanırken, dünyanın en güvenli araçlarından birinin sürücü koltuğunda oturmanın iç rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Bir Bakışta Ford’un Advanced ödüllü teknolojileri:

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi: Öndeki aracın beklenmedik bir biçimde durması halinde sizin yerinize fren yapabilir. Yavaş akan veya sık sık durma ve kalkma gerektiren trafikte çarpışmalardan kaçınabilmenize ya da darbelerin etkisinin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir.
Focus, C-MAX, B-MAX, Yeni Fiesta ve Yeni Kuga‘da sunulmaktadır.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi: Sürüş davranışlarınızı sürekli olarak izler. Yorgunluk nedeniyle sürüşünüzde herhangi bir farklılık algılaması durumunda sistem, bir uyarı simgesiyle mola vermenizi önerir.
Focus, C-MAX, Yeni Kuga araçlarımızda sunulmaktadır.

Ford MyKey: Aracınızın üst hız sınırını belirlemenize, emniyet kemeri uyarısı koymanıza, hatta ses sisteminin düzeyini kontrol etmenize olanak tanır. Aracınızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğiniz durumlar için idealdir.
Yeni Fiesta’da sunulmaktadır.

Ford SYNC® ve Acil Durum Yardımı: Ford SYNC sayesinde yalnızca sesinizi kullanarak telefonla arama yapar, gelen çağrıları yanıtlar ve aracınızın ses sistemini yönetebilirsiniz . Ford SYNC gelen yazılı mesajlarınızı da size sesli olarak okur; bu sayede ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz.

Acil Durum Yardımı, beklenmedik bir çarpışma yaşanması durumunda, sizin için otomatik olarak Acil Yardım servisini arayabilir. Siz konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.*
Yeni Fiesta, B-MAX, Focus, C-MAX, Yeni Kuga, Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinde sunulmaktadır.

Şerit Takip Uyarı Sistemi: Aracınızın istemeden şerit dışına çıktığı durumları algılamak ve direksiyon simidini titreterek ve görsel bir sinyalle sizi uyarmak üzere geliştirilmiştir.
Focus, C-MAX, Yeni Kuga, Transit Custom ve Tourneo Custom araçlarımızda sunulmaktadır.

Şeritte Kalma Yardımcısı, aracınızın şeritten çıkmaya başlaması durumunda sizi uyarabilen Şerit Takip Uyarı Sistemi'nin bir parçasıdır. Sistemin uyarısına tepki vermekte gecikirseniz ya da hiç tepki vermezseniz, Şeritte Kalma Yardımcısı aracınızı şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı olur.
Focus, C-MAX ve Yeni Kuga araçlarımızda sunulmaktadır.

*Ford Acil Yardım sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Yardım özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.